TVŮRČÍ DÍLNY

(Zásmucké) Tvůrčí dílny

2018/19

Umělecko – vzdělávací projekt na téma: ČAS

Klíčová slova: když se čas naplnil, čas plyne jako voda, zabitý čas, mám (nemám) čas, čas vše vyléčí, čas je hodnota, čas jsou peníze, když se čas zastavil

Záměr Tvůrčích dílen: Vytvářet příležitosti k setkávání a tvorbě pedagogů, žáků a studentů nad daným tématem, dávat prostor k výstavám, besedám s tvůrčími lidmi a širokou veřejností při vernisážích, podporovat spolupráci mezi institucemi( ZŠ Zásmuky, MŠ Zásmuky,  ZUŠ Kolín, ZUŠ Sedlčany, GOA Sedlčany,  PF JU České Budějovice)

Motivace: Reflektujeme chybějící impuls ve školách ke kulturnímu, uměleckému a duchovnímu rozvíjení.

Specifičnost projektu: V daném výstavním prostoru se v tvůrčím projevu sejdou žáci základních, středních škol a vysokých škol společně s jejich pedagogy a profesionálními umělci.  Výstavy se konají v netradičních prostorách, např. v zdevastovaných sakrálních památkách nebo místech, která potřebují zviditelnit.

 Již proběhlé roční projekty:    

2013/14 Co je za tou zdí?

Tento projekt poprvé ve své historii otevřel dveře kláštera v Zásmukách široké veřejnosti. Byl podporován iniciativou Zachraňme dominanty.

2014/15 Dopis nevinnému

Tento projekt se zaměřil na pohnuté osudy lidí, kteří prošli nebo mohli projít zásmuckým klášterem během jeho tři sta let dlouhé historie. Podporován byl Ústavem pro studium totalitních režimů.

2015/16 Uvnitř a vně

Projekt byl zaměřen na hledání identity v současném světě, objevování souvislostí. Byl podporován mezinárodním projektem proti totalitě Mene Tekel a Knihovnou VH.

2016/17 Labyrinty: Projekt podpořil přemítání o tom, jak se orientovat v bludišti světa. Jaké jsou orientační body nebo ukazatele, čemu se vyhnout, nebo jak rozuzlit tajemství správné cesty. Kudy dál?

2017/18 Ecce Homo: Projekt inicioval zamyšlení nad tím, kdo jsem já, lidé, se kterými žiji a jaký je náš společný příběh.

2018/19 ČAS

 

Osobnosti, které jsou do projektu zapojeny: doc. Lenka Vilhelmová, ak.mal., Mgr. Lenka Feldsteinová, Mgr. Diana Pinkasová, Mgr. Vladimíra Křenková, Mgr. Jakub Bucek, Mgr. Radka Vaňková, Ing. Zuzana Trojanová, Vendula Dědová, Mgr. Iva Erbenová, Mgr. Naďa Kováříková, Mgr. P. Kamil Vrzal             

Koordinátorka: Mgr. Jaroslava Trojanová                

 


vložil 18. června 2019, 12:53
v kategorii Akce
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář

You must be logged in to post a comment.