TŘETÍ ADVENTNÍ VSTUP DO ZÁSMUCKÉHO KLÁŠTERA

O první neděli adventní – 2. prosince 2018 – se otevřeli dveře bývalého františkánského kláštera v Zásmukách na Kolínsku. Kromě prohlídky areálu po další fázi stavebních úprav v prostorách atria byla k vidění díla obrazů, fotografií a ztvárnění na téma ČAS. V refektáři jsme vyslechli velmi zajímavou besedu na dané téma a v klášterním kostele zahrálo smyčcové kvarteto Visione quartet.

V prostorách atria vystavovala spolu se svými studenty fotografka Naďa Kováříková z kolínské základní umělecké školy. Práce na skle studentů střední sklářské školy z Chlumu u Třeboně představil pedagog Jakub Buček.  Výstavu obohatil abstraktní malíř Karel Kuška z Odoleny Vody.

V příjemně vytopeném refektáři proběhne beseda na téma Čas. Besedu tradičně moderoval lékař Martin Havrda. Jeho hosty byli členové paliativního a podpůrného týmu pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady psycholog Martin Loučka a zdravotní sestra Monika Korandová, dále duchovní Kamil Vrzal a pedagožka Jaroslava Trojanová.

Adventní vstup byl zakončen krásným koncertem kolínského smyčcového kvarteta Visione quartet  v obsazení: housle Ondřej Petera a Jiří Dojčiak, viola Jiří Čech, violoncello Barbora Daňková.

Akci pořádal Klášter Zásmuky, z. s. s podporou Města Zásmuky.

 

 


vložil 6. prosince 2018, 12:45
v kategorii CestaFotogalerieNezařazené
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář

You must be logged in to post a comment.